23. dubna 2010

Plačky za značky II: eBanka

Když jsem se onehdá zeptal svých online přátel na to, zda ještě stále používají doménu ebanka.cz pro přístup k účtu, poměrně značné množství odpovědělo, že ano. Nepřekvapuje mě to.

Držet si účet u "raifky" není příliš racionální rozhodnutí, zvlášť když u jiné banky máte vedení skutečně zdarma. Jenže představa, že jsem vydán napospas systému KB, který sice umí podobné věci, ale jeho uživatelské rozhraní působí jako z doby děrných štítků, ta mě trochu děsí.

Za vychytaným webovým interfacem byla eBanka banka jako každá jiná. Jenže právě to rozhraní představovalo zatraceně důležitou drobnost. Teprve když jsem se v systémech jiných bank pokoušel provést triviální operace, došlo mi, kolik času a nervů mi eBanka šetří. Možná už ostatní náskok zdejší první internetové bankovní instituce dohnali, ale praktické zkušenosti mi spíš říkají, že ne.

Systém zatím funguje, takže stýskání není úplně na místě. Jen se obávám, aby ho nezrušilo nějaké "osvícené" manažerské rozhodnutí.

Pokud vůbec může být banka "cool", pak byla cool eBanka. A dnes mBank. A jako "přední český trendspotter"bankám vzkazuji: Čech není cool. Holubová není cool. Nejvíc cool je přinést zákazníkům skutečný benefit místo toho, aby se o tom jen planě plkalo.

4 komentáře:

Karel Kilian řekl(a)...

Nepotěším Vás. Podle (byť jen částečně ověřených - u bankéře) informací bude od 1. června spuštěn kompletně předělaný web eKonta. Viz můj blog zcela dole.

David Simak řekl(a)...

Vím, že se o tom mluví už dlouho, ale doufal jsem, že se na to zapomnělo. Nechme se tedy překvapit.

Unknown řekl(a)...

Ahoj Davide, taky pisu o eBanka na muj blog (http://www.hunter.cz/cs/blog/podivuhodna-tajemstvi-ekonta/). Web interface pro RB je taky velmi dobry. Dulezity je, ze dobry podminky u eBanka zustaji.

David Simak řekl(a)...

Díky za upozornění a doplnění, Richarde. Popravdě jsem sám o některých zmiňovaných výhodách nevěděl.