28. června 2008

Pro vodu? Jedině do Makra

Když chcete kvalitní značky a potraviny, tak musíte buď do drahých specializovaných obchodů, nebo do Makra. Nabídka ostatních supermarketů a hypermarketů je v tomto ohledu nesrovnatelně horší. Dobrá vína, olivové oleje, nejlevnější zmrzlina Haagen Dazs… A teď! Značková voda. A ne leda tak nějaká. Makro začalo prodávat Bling H2O, což je pravděpodobně nejdražší běžně distribuovaná balená voda na světě. A to pochopitelně vyvolává otázku, kdo v Čechách bude kupovat 750 ml vody za 1001,60 Kč s DPH. Já rozhodně ne.

On je tedy obecně celý ten koncept balené vody poměrně potrhlý a je vodou (ehm…) na mlýn kritikům, kteří tvrdí, že marketing a reklama prodává zmateným spotřebitelům neschopným jakékoli racionální úvahy věci, které vůbec nepotřebují. Na to se dost těžko argumentuje, protože skutečně těžko hledat něco rozumného na tom, když draze nakupujete vodu v plastu dováženou smradícími kamiony a stojící dny v nechlazeném prostoru, kde se pozvolna kazí, když vám kvalitativně plus mínus stejná teče skoro zadarmo z kohoutku.

Jenže tak úplně jednoduché to není. Každý, kdo tahal domů značkové balené vody, ví, že Evian nebo můj oblíbený Valvert nechutná stejně jako Dobrá voda. (Za podmínky, že vodu pijte z lahve – ve slepém testu se rozdíl poznává dost těžko :) ).

Každopádně kupovat láhev vody za litr mi přijde, jako když se chcete za každou cenu mentálně vyrovnat Paris Hilton. Ovšem taková voda Voss, stojí v Makru pouhých 82,73 Kč s DPH za 800 ml.

No nekupte to!

Žádné komentáře: