23. října 2009

Plačky nad časem, marketingem a značkou Quelle

Poslední dobou tragickým způsobem zanedbávám svůj blog. Důvodů je více. Pozorný čtenář si jistě již dávno povšiml vlevo bloku Twitter updates, nepozorný nechť si mě přidá zde. Snažím se veškeré své moudro vměstnat do 140 znaků (aby se případně dalo retweetnout). Blogy píšou “ti druzí”, my štěbetající to jen posíláme dál. (A Facebook je stále out.)

Časy se prostě mění a mnohé naše jistoty mizí. Stejně jako některé značky zásilkových firem. Zbyněk Petráček v souvislosti s tím píše o “generaci Quelle”, pro kterou je podle něj typické to, že si svobodný svět představovala skrze optiku barevných stránek tištěných katalogů. Je to trefný postřeh. My, “husákovy děti” jsme to měly jinak - v “Bravíčku” jsem poprvé zahlédl Blade Runnera a svůj názor na fungování světa jsem posléze coby copywriter prodal na billboard cigaret Lucky Strike. “Svoboda volby”, stálo tam.

Generacemi se budeme podrobněji zabývat v našem novém projektu, který je dalším důvodem, proč jsem zanedbával svůj blog. Etnobus bude pravidelný entografický výzkum a možnost realizovat se v trendspottingu (po čemž už několik let toužím).

Jo, a abych nezapomněl: podle mě marketing zanikne.

Žádné komentáře: