27. dubna 2008

Idealismus, Typad.com a jarní deprese

Beng! Beng! Je tady jaro! Příroda vytahuje barvy křiklavé jako leták na výprodej zimního oblečení, ulice jsou plné krásných holek, které vylezly z brlohů, kde se ukrývaly několik předchozích měsíců, je čas přezout na letňáky, zhubnout do plavek a začít chodit do posilovny. Není divu, že na každého normálního člověka dopadá v takové chvíli deprese a únava.

Kromě dobře míněných rad je nejlepším lékem smysluplná práce a idealismus, tedy prostá lidská víra v sílu myšlenky. Tak tedy léčím svou jarní depresi já a zanedbávám při tom psaní na blog (připište si prosím tuto výmluvu na seznam typických bloggerských výmluv, hned za „dýmějový mor v rodině“ a „vybitou baterii v notebooku“).

Zakládání naší firmy se konečně získalo reálné obrysy, protože máme internetové stránky (dokud nejste na netu, ve skutečnosti neexistujete a několikaměsíční práci pro klienty odvádí do té doby partička virtuálních duchů). Naši náplň činnosti popsal dostatečně výstižně Tomáš, takže se ho nebudu pokoušet dublovat. Pokud se mě někdo zeptá, co děláme, říkám, že „marketingové poradenství, výzkum a školení“. A mám to z krku.

Po mnoha dohadech, jak by měly stránky vypadat, jsme se rozhodli pro použití blogovacího systému. Možnost okamžitě přidávat a měnit obsah nám přišla důležitější než ohromující vzhled. Stránky jsou zatím graficky i obsahově poněkud spartánské, ale i tak se tam určitě najde pár zajímavých věcí: například když Katka popisuje svou pracovní cestu do Bukurešti nebo článek o archetypologii v lidovkách.

Pro tvorbu a správu stránek používáme Typad, který mě nepřestává překvapovat. Umí toho opravdu strašně moc a je opravdu strašně uživatelsky nepřítulný (ve srovnání třeba s blogger.com). Takže večery trávím čtením jejich helpu a snahou zapamatovat si, kde najdu často používaná nastavení v těch tisících položkách, které jsou k dispozici.
Líbilo by se mi asi zmigrovat svůj blog tam a více ho provázat s idealistickými stránkami. Odhaduji to ale tak na měsíc tvrdé práce, takže s tím ještě chvíli počkám.

A budu si raději užívat paprsků depresivního jarního slunce.

1 komentář:

z5nogilwdd řekl(a)...

Analytically minded MBAs stated they have been glad to help together with her dissertation – what they dubbed her "school paper". Playing slots has long been some of the exciting ways to win big and have enjoyable, but that wasn’t always the case. Leaving the room whereas the animation is still half in} after successful will cause the reward to not spawn. There is a 25% likelihood for the Machine to pay out, so the likelihood of the machine paying out after at most tries is . If 카지노사이트 Isaac bumps into Mom's Dressing Table, his appearance will be randomly modified such that just a few of his gadgets are displayed.